Walentynki – jak obchodzimy ten światowy zwyczaj okazywania miłości?

Walentynki to coroczne upamiętnienie świętego Walentego, kapłana ze starożytnego Rzymu, który sprzeciwił się Klaudiuszowi II, zawierając małżeństwa z żołnierzami, którym zabroniono się żenić. Święto to stało się kojarzone z romantyczną miłością w kręgu Geoffreya Chaucera w XIV wieku, kiedy to rozkwitła tradycja miłości dworskiej.

Zwyczaj wysyłania dowodów miłości w dniu św. Walentego po raz pierwszy pojawił się wśród młodych par w Anglii i Ameryce w 1800 roku. Pod koniec XIX wieku producenci słodyczy zaczęli produkować czekoladki w kształcie serca, znane jako „valentines”, a do 1900 roku zaczęto produkować kartki okolicznościowe z romantycznymi słowami i obrazkami.

W wielu krajach ludzie wymieniają się kartkami, listami, kwiatami i prezentami w dniu św. Walentego. W niektórych krajach stało się to komercyjne święto, w którym ludzie wydają na siebie nawzajem pieniądze na prezenty.

Św. Walenty został stracony jako chrześcijański męczennik w Rzymie około A.D 270 w okresie Imperium Rzymskiego za wykonywanie małżeństw dla żołnierzy, którym ówczesne przepisy wojskowe zabraniały zawierania małżeństw.

Pomysły na ten dzień dla par

Walentynki to świetna okazja, aby pokazać komuś, jak bardzo Ci zależy. Niezależnie od tego, czy chodzicie na randki, jesteście małżeństwem czy tylko przyjaciółmi, oto kilka pomysłów na Walentynki:

Zjedzcie razem kolację w domu lub na mieście.

Dajcie sobie nawzajem kartki i prezenty.

Wybierzcie się na wspólny spacer.

Zorganizuj specjalną kolację razem ze świecami, muzyką i winem lub szampanem.

Kochajcie się!

Dla singli

Jeśli zawsze chciałeś świętować Walentynki ze specjalną osobą, ale nie masz partnera, nie jest za późno, aby zrobić plany. Oto kilka pomysłów na świętowanie Walentynek nawet jeśli jesteś singlem:

Celebruj swoich przyjaciół.

Nie siedź w domu w Walentynki oglądając samotnie Netflix. Wyjdź na zewnątrz i zamiast tego spędź czas ze swoimi przyjaciółmi! Możesz zrobić plany ze starymi przyjaciółmi lub zaprosić nowych, aby dołączyć do ciebie. Nie ma znaczenia, czy są samotni czy nie – docenią gest włączenia ich do swoich planów.

Baw się dobrze w pracy.

Jeśli w ciągu tygodnia pracujesz w biurze, jest to świetna okazja do zabawy ze współpracownikami, którzy mogą być w związkach, jak i tymi, którzy nie są. Pamiętaj, aby przynieść słodycze lub kwiaty dla każdego, kto obchodzi Walentynki, nawet jeśli nie są to jego urodziny lub rocznica! To pokaże im, że są doceniani przez swoich współpracowników i sprawi, że poczują się bardziej doceniani w pracy.

Zaplanuj wieczór randkowy z przyjaciółmi lub członkami rodziny, którzy nie mają nic przeciwko byciu trzecim kołem u wozu na romantycznej nocy! Wspólna kolacja w niedrogiej restauracji, a następnie seans filmowy dadzą wszystkim szansę na relaks i cieszenie się swoim towarzystwem bez presji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.