Książka – idealny prezent urodzinowy?

Prezent nie musi być idealny, aby został doceniony. Jeśli prezent jest dawany z miłością, może być nadal doskonały, nawet jeśli nie jest praktyczny lub drogi.

Kiedy myślimy o idealnym prezencie, zazwyczaj wyobrażamy sobie coś drogiego. Ale książka jest jednym z najbardziej przemyślanych prezentów, jakie można dać komuś na urodziny. Książki są idealnymi prezentami, ponieważ są niedrogie i nigdy nie wychodzą z mody. Książki są również świetnymi rozmówcami. Mogą one wywołać zainteresowanie u Twojego odbiorcy, które doprowadzi go do odkrycia czegoś nowego o sobie.

Książka może nawet stać się tradycją dla Twojej rodziny. Prawda jest taka, że książki stanowią znaczący prezent, ponieważ budują wspomnienia. Niektóre z najlepszych chwil z członkami rodziny dzieją się wokół książek, które wspólnie przeczytaliśmy i pokochaliśmy. Wszyscy mamy różne opinie na temat tego, co jest dobrym prezentem urodzinowym, ale nie można się pomylić z książką, o ile pamięta się, że liczy się myśl!

Jak dobrać książkę do osoby obdarowywanej?

Kiedy kupujesz książkę jako prezent, ważne jest, aby wybrać coś, co pokazuje, że zwracasz uwagę na odbiorcę. Jeśli przyjaciel wspomniał o autorze, którego lubi, a Ty nie czytałeś jego książek, kup mu egzemplarz. To samo dotyczy wszystkiego, co wiąże się z ich hobby lub zainteresowaniem – jeśli uwielbiają gotować, jest tam mnóstwo książek kucharskich. Prezenty w tym duchu mogą być nieco przewidywalne, ale są również odpowiednie na większość okazji. Warto również wziąć pod uwagę wszelkie unikalne cechy relacji z odbiorcą. Czy jest w nim coś, co sprawia, że trudno go kupić? Może nie są zbytnio przywiązani do dóbr materialnych; jeśli tak jest, to książki są świetnym prezentem, ponieważ trafiają bezpośrednio do ich biblioteki, gdzie będą czytane wielokrotnie przez lata. Można je nawet umieścić na wystawie w ich domu lub biurze. Jeśli znasz kogoś, kto jest naprawdę do adnotacji, co czytają lub uwielbia utrzymać się z ich ulubionych autorów – nawet jeśli jest to tylko przez zapisywanie cytatów z każdej nowej powieści – to prawdopodobnie cieszyłby się mając autografy pierwszej edycji książki. Wiedząc o tych wszystkich rzeczach pomożesz znaleźć prezent, który pokaże dodatkową troskę z Twojej strony, a jednocześnie będzie przydatny dla odbiorcy przez cały rok.

Jak zapakować książkę na prezent? 

Istnieją dwie opcje:

Opcja 1: Możesz zapakować książkę w jej kurtkę, z odsłoniętą przednią okładką. Następnie można napisać imię odbiorcy i dodać osobistą notatkę na wewnętrznej stronie przedniej klapy, która jest widoczna po otwarciu książki.

W przypadku tej opcji możesz również użyć pudełka lub torby do zapakowania prezentu – ważne jest, aby nic nie zasłaniało tytułu książki lub nie ukrywało go przed wzrokiem. W idealnym przypadku, jeśli używasz pudełka, powinieneś również być w stanie zmieścić co najmniej trzy inne książki w zapakowanym prezencie. Pudełko służy do ochrony książki; jeśli nie potrzebuje ona dodatkowej ochrony, znajdź coś prostszego.

Papier do pakowania, który został zadrukowany ozdobnymi wzorami lub słowami nie jest idealny do tej opcji, ponieważ zakryje część tytułu książki. Najlepiej sprawdza się zwykła biała bibuła lub papier pakowy.

Opcja 2: Jeśli chcesz ukryć okładkę książki, ale jednocześnie mieć jakąś dedykację widoczną po jej rozpakowaniu, spróbuj owinąć książkę w zwykłą białą bibułę, a następnie umieścić ją w pudełku, które można wyjąć po otwarciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.