Imieniny – osobisty podarunek czy niezobowiązujący prezent?

Imieniny to dzień święta patrona, w niektórych krajach święto narodowe. Dawanie prezentów imieninowych to tradycja wyrosła z przestrzegania tego święta. Zwyczajem jest wręczanie prezentów w dniu imienin. Prezent na imieniny jest zazwyczaj nieco bardziej osobisty niż w innych okolicznościach – nikt nie oczekuje, że kupisz swojemu szefowi prezent na jego imieniny, ale można się spodziewać, że dostaniesz prezent dla swojej najlepszej przyjaciółki.

Dawanie prezentów w dniu imienin jest głównie symboliczne – to prezenty między przyjaciółmi i rodziną, ludźmi, którzy znają się na tyle dobrze, by wybrać idealny prezent dla drugiej osoby, nawet jeśli nie mają konkretnych pomysłów, co to może być. Jako takie, nie jest konieczne, aby prezent był czymś efektownym lub szczególnie drogim, tak długo, jak jest to przemyślane i reprezentatywne dla relacji między Tobą a odbiorcą.

W takim razie co wybrać?

Z naszego doświadczenia wynika, że dawanie prezentów na specjalne okazje, takie jak śluby, urodziny czy imieniny, jest zarówno zabawne, jak i bardzo satysfakcjonujące. Wszyscy mamy wspaniałe doświadczenia widząc jak nasze prezenty są z radością wręczane osobom, na których nam najbardziej zależy.

Jednym z bardziej uniwersalnych prezentów na imieniny są kwiaty. Można je wręczać na wiele sposobów, nie trzeba się ograniczać jedynie do zwykłego bukietu – który oczywiście nadal będzie pięknym i uroczym upominkiem.

Kwiaty są częstym prezentem na imieniny lub dzień świętego, po którym zostałeś ochrzczony. Choć w niektórych przypadkach jest to właściwe, może to być również okazja do wręczenia bardziej spersonalizowanego prezentu, który może sprawić, że ta specjalna okazja poczuje się jeszcze bardziej wyjątkowa. Jeśli ktoś powiedział ci, jakie są jego ulubione kwiaty, lub jeśli po prostu ma wyjątkową miłość do wszystkich rzeczy flory i fauny, możesz poszukać prezentów, które odzwierciedlają jego pasję. Na przykład, jeśli czyjeś imieniny wypadają w czerwcu, rozważ wysłanie im bukietu polnych kwiatów, które kwitłyby o tej porze roku. Roślina również będzie świetnym pomysłem na prezent – jeśli osoba, do której ją wysyłasz mieszka w mieszkaniu z zielonym kciukiem, upewnij się, że wiesz, jakich warunków potrzebuje, aby dobrze się rozwijać (w dzisiejszych czasach łatwo jest znaleźć informacje o tym, jak dobrze nadaje się coś do życia w pomieszczeniach). Możesz nawet pójść drogą DIY i zrobić własny bukiet lub aranżację roślinną: kup różne kwiaty (lub rośliny) i ułóż je w ładnym wazonie samodzielnie. Pozwoli Ci to wykazać się kreatywnością, a jednocześnie podarować dar natury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.