Ekspres do kawy jako prezent świąteczny

Niektórzy lubią prezentować ekspres do kawy, ponieważ jest to bardzo przydatne urządzenie. Ale czy rzeczywiście tak jest? Czy sprawia, że człowiek jest szczęśliwy?

Ekspres do kawy to idealny prezent dla kogoś, kto lubi wspaniałą filiżankę kawy. Jest to nie tylko przydatne urządzenie, ale również przemyślany prezent dla prawie każdego. Sezon świąteczny polega na gromadzeniu rodziny i przyjaciół razem, aby dzielić się specjalnymi chwilami i jakością czasu. Co jest lepsze niż picie kawy z bliskimi?

Powrót do przeszłości, czyli ekspres przelewowy

Najpopularniejszą metodą parzenia kawy jest prosty ekspres przelewowy, który cieszy się popularnością od lat 70. ubiegłego wieku. Jest łatwy w obsłudze, stosunkowo niedrogi i bardzo wygodny. Ale jest też w pewnym sensie nudny. Konstrukcja nie zmieniła się zbytnio przez 40 lat. A jeśli chcesz zrobić więcej niż jedną filiżankę na raz, musisz kupić większą maszynę.

Ekspres do kawy jest częstym prezentem świątecznym. Jednak zwykłe ekspresy do kawy nie są najbardziej wydajnymi sposobami parzenia filiżanki kawy i mogą być drogie. Oto kilka alternatyw dla tradycyjnej metody.

French press

French press to świetny zamiennik dla codziennego ekspresu do kawy. Jest dość łatwy w użyciu, a jeśli włożysz trochę wysiłku, może wyprodukować bardzo smaczną kawę przy niewielkim wysiłku. Dodatkowo, nie trzeba kupować żadnych filtrów. W przypadku prasy francuskiej wystarczy kupić kawę i młynek.

W prasie francuskiej wystarczy umieścić trochę zmielonej kawy w dolnej części „francuskiej prasy”, a następnie nacisnąć tłok. Tłok wpycha zmieloną kawę do wody, co tworzy niesamowity napar. Dodatkowo, przy tej metodzie parzenia nie ma żadnych fusów w napoju (w ekspresach przelewowych zawsze pozostają jakieś fusy w napoju). Możesz łatwo sprawdzić, ile kawy zostało w prasie francuskiej (w przeciwieństwie do ekspresów przelewowych, w których musisz zgadywać). Jedyną wadą tej metody parzenia jest to, że zajmuje ona więcej czasu niż inne metody (ekspresy przelewowe i ekspresy do kawy), ale jak już wspomnieliśmy, jeśli włożysz trochę wysiłku, może ona wyprodukować bardzo smaczną kawę wystarczająco szybko.

Chemex

Ten wyprodukowany w Niemczech zaparzacz wygląda jak szklana zlewka z dołączonym fantazyjnym urządzeniem wydłużającym szyjkę. Robi jedną stosunkowo dużą filiżankę na raz i ma przyjemnie toporną trzyczęściową konstrukcję, która polega na wlewaniu wody przez filtr i fusy do szklanego korpusu. W rezultacie otrzymujemy ładną, czystą filiżankę kawy o intensywnym, niemal herbacianym smaku.

Aeropress

To dziwnie wyglądający sprzęt, który wygląda jak coś, co R2D2 zrobiłby dla Luke’a Skywalkera w swoim garażu (z tym, że ten model nie jest dostarczany z żadnymi robotami). Do górnej części wlewasz wodę i fusy, zakręcasz pokrywkę i stawiasz na kubku z kawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.